Recap – Alebo o čom to celé bolo

Wow, v prvom rade chceme poďakovať všetkým vám, ktorí ste sa zúčastnili našej konfery, bolo vás veru hojne. Aula na pôde UK sa asi nikdy nenaplnila na fullku – na 330 ľudí! Naozaj veľká vďaka.

A teraz k veci: Čo je DMC a prečo sme takí cool?

DMC pôsobí tu na FM UK už 7 rokov. Klub vznikol pre potrebu priniesť vzdelávanie v online marketingu, ktoré potrebujú zamestnávatelia na Slovensku. Organizujeme pravidelné workshopy pre študentov a verejnosť z oblasti online marketingu, biznisu ale tiež soft skills. Workshopy vedú priamo špecialisti z rôznych marketingových agentúr a biznisu.

Členovia klubu DMC sa podieľajú na reálnych projektoch agentúr a na klientskych zadaniach. Absolventi DMC sú dnes na rôznych pozíciách, zväčša v marketingových agentúrach. Venujeme sa aj vedeckým činnostiam, grantovým projektom na podporu vzdelávania v online marketingu.

Medzi inými organizujeme aj digitálne obedy, kde si pozývame lídrov zo sveta online marketingu a biznisu a popýtane sa ich na hocičo čo nás zaujíma J. Napríklad sme mali obed aj s Michalom Meškom, CEO Martinusu. Taktiež sme mali prvý ročník digitálnej chaty, čo bolo vlastne spojenie perfektných workshopov od agentúr a tej pravej mega chatovice ako má byť :))

A teraz k veci II: Prečo sme organizovali už štvrtú konferenciu?

Konferenciu, ktorá sa konala 22.11.2017, sme zorganizovali, pretože nás veľmi teší šíriť pre vás kvalitný content a môžeme sa takto spolu vzdelávať od tých najúspešnejších zo slovenského biznisuJ Sme študentský tím a veľmi veľmi nás organizácia bavila, najmä ak vidíme, že na základe dotazníkov nám za ňu dávate priemerne 4.5 hviezdičiek, ďakujeme !

Quick facts

Partneri konfery

Veľmi ďakujeme naším partnerom za akúkoľvek pomoc a sponzoring konfery, konkrétne StartItUp, ADMA, Slovak Telekom, LEARN2CODE, Zisk, UK, St. Nikolaus, K_Corp IT solutions, Trick Logic, Harmanis, Porníky, arg.

ŠTVRTÁ KONFERENCIA Z NAŠEJ DIELNE – DIGITAL SUCCESS STORIES

Súťaže

Všetci radi súťažíme. Preto sme spravili až 3 súťaže na jednom evente!

Súťaž #1: Ešte pred eventom sme vám dali v diskusii eventu a na našom Instagrame možnosť zasúťažiť si o iPhone. Dokopy sme dostali 148 súťažných odpovedí, z ktorých náš spíker Jaro Chrapko z Dedoles vyžreboval jednu šťastlivú výherkyňu. Zo súťažnej otázky vyplynulo, že medzi najviac žiadaných spíkrov na budúcu konferu patria napr. Kamil Aujeský, Exponea, Jakub Ptačin, či Rasťo Kulich. Tak sa im ozveme.

ŠTVRTÁ KONFERENCIA Z NAŠEJ DIELNE – DIGITAL SUCCESS STORIES

Súťaž #2: Asi väčšina z nás pozná kahoot. Počas eventu sme vyskúšali ako účastníci počúvali prezentácie spíkrov a čo vedia o DMC. Vyžrebovali sme 3 víťazov, ktorí si odniesli mobil Huawei, Porník a Nicolaus vodku.

Súťaž #3:Bola v podstate tombolou o naše skvelé ceny! Súťažili sme o výhry ako knihy „Začnite už!“ od Juraja Málika, predplatné časopisu Zisk, logické hry, Online marketing kurzy ako Social media marketing, Google analytics, Google tag manager, niekoľko fliaš vodky od Nicolaus a samozrejme veľa Porníkov.

ŠTVRTÁ KONFERENCIA Z NAŠEJ DIELNE – DIGITAL SUCCESS STORIES

Sli.do: Po celý čas sme publikum motivovali k interakcii so spíkrami cez sli.do, ktorí boli aj jedným z našich spíkrov – veď predsa je tam veľa našich absolventov z FM UK. Dostali sme štatistiku, že v zapojení publika sme boli 3. najlepší event v mesiaci November na Slovensku! Mali sme okolo 200 otázok a viac ako 500 lajkov. Vidíte, aj študenti vedia spraviť efektívny event :))

Najlepšie na záver – Naši mega spíkri

Najprv nám dali príhovor pán profesor Štarchoň a pán profesor Greguš z Fakulty managementu, o tom aké dôležité je sledovať trendy v online marketingu a ako sa tešia organizácií konferencie študentmi fakulty managementu. Následne nám spíkri predstavili ich success stories!

WebSupport, Ľuboš Ľahký (CMO):

Ľuboš ako prvý spíker hneď zaujal našu pozornosť fialovými kravami. Potom vysvetlil čo znamená „Being remarkable“ a ako tento koncept zavádzajú do praxe vo WebSupporte. Predstavil nám aký je WebSupport cool a aké mega party organizujú. Ďakujeme!

ŠTVRTÁ KONFERENCIA Z NAŠEJ DIELNE – DIGITAL SUCCESS STORIES

Zoot, Veronika Maťašovská (PR manažérka):

Veronika, ako PR guru v Zoote, nám priblížila aká práca sa skrýva pod tými dvomi písmenkami P R. Prezradila nám, že v PR sa naozaj vysedáva s ľuďmi na kávičkách pre budovanie vzťahov, no zároveň upozornila, že je to naozaj energeticky náročné. Predstavila nám aj užitočné tipy a triky na free PR v začínajúcom podniku ako napríklad zúčastňovanie sa súťaží o ocenenia spoločnosti. Ďakujeme!

ŠTVRTÁ KONFERENCIA Z NAŠEJ DIELNE – DIGITAL SUCCESS STORIES

Sli.do, Matúš Horváth (Head of People Operations):

Sli.do sme využívali ako komunikačný nástroj s publikom počas celého eventu, taktiež boli naším spíkrom a bolo to naozaj mega. Matúš mal veľmi dobré prezentačné skilly (čo nám potvrdili viacerí účastníci ) a zapájal publikum počas celej jeho prezentácie. Môžeme sa inšpirovať v prezentovaní a i v rozsahu použitia Sli.do! Matúš nám tiež bližšie popísal Success story Sli.do. I keď veľmi rýchlo rastú, dozvedeli sme sa, že za čiarou rastu je veľmi veľa úsilia a ľudia často nevidia všetky pády a tých nespočetne veľa krát čo sa človek v začínajúcom biznise musí opäť postaviť pevne na nohy. Bol nám tiež predstavený model Growth Hacking, na ktorý Sli.do vytvorilo celý tím a predstavili nám ako aj my môžeme byť growth hackeri. Ďakujeme!

ŠTVRTÁ KONFERENCIA Z NAŠEJ DIELNE – DIGITAL SUCCESS STORIES

Sygic, Michal Štencl (Founder & CEO):

Bolo nám veľkou cťou tiež privítať CEO Sygicu, Michala Štencla. Pri Michalovej prezentácii bolo úplné ticho a všetci s úžasom sledovali a počúvali – nie náhodou bol hodnotený ako jeden z najlepších spíkrov konferencie. Michal nám povedal o biznis modeloch budúcnosti, o tom ako sa treba veľmi rýchlo prispôsobovať technologickým zmenám. Získali sme veľmi dobré vyhodnotenie súčasných disruptívnych riešení a success stories spoločností. Prezradil nám tiež aké sú najväčšie výzvy Sygicu. Ďakujeme!

ŠTVRTÁ KONFERENCIA Z NAŠEJ DIELNE – DIGITAL SUCCESS STORIES

Pixel Federation, Šimon Šicko (Founder & CEO):

Šimon nám predstavil success story Pixelu, ktorý zakladal pred desiatimi rokmi, v súčasnosti je jednou z najúspešnejších spoločností v hernom biznise na Slovensku. Pixel bol založený práve z dôvodu, že na Slovensku taká spoločnosť chýbala a tak sa Šimon spolu s Luciou Šickovou pustili do založenia firmy. Šimon nám predstavil success aj failure stories ich hier a prečo to tak bolo. Tiež sme sa veľa dozvedeli o tvorbe hier a o stratégiách pri tvorbe takéhoto produktu. Ďakujeme!

Butterfly effect, Lucia Šicková (Co-Founder):

Lucia je spoluzakladateľkou Pixel Federation, i platformy Butterfly effect. Svoju prezentáciu začala otázkou, kto by rád spolupracoval s takými úspešnými osobnosťami ako spíkri pred ňou. To bol veľmi dobrý point, veľa z nás zdvihlo ruku. Lucia nám predstavila ako funguje už druhý ročník platformy, akí skúsení mentori sú v rámci nej zapojení a čo sú benefity. Ukázala nám 5 mesačný proces od nápadu na appku či hru, cez market research, rozvoj produktu až po uvedenie na trh. Za pomoci mentorov vytvárajú zapojení reálny produkt, ktorý môžu otestovať na trhu už za pár mesiacov. Ďakujeme!

ŠTVRTÁ KONFERENCIA Z NAŠEJ DIELNE – DIGITAL SUCCESS STORIES

Dedoles, Jaroslav Chrapko (Founder & CEO):

Za 6 rokov pôsobenia sa Dedoles ho Jaroslav úspešne dostal na 7 trhov, získal viac ako 250 000 sledovateľov na FB a jeho tržby stúpajú raketovo, v roku 2016 boli na úrovni vyše troch miliónov eur. Jaroslav nám odhalil či je budovanie eshopu prechádzka ružovou záhradou alebo predieranie hustým lesom a na aké prekážky sa treba pripraviť. Jaroslav nám dal veˇmi dobré tipy, aby sme i my mali naše success storie, ako napríklad „Keď tomu uveríš, ľudia sa pripoja“, „Niekedy proste nevidíš cestu ďalej -> Stay hopeful“, „Akonáhle si to dokážeš predstaviť, dokážeš to aj zrealizovať.“, či „Ak si to dokážeš predstaviť, dokážeš to aj urobiť“. Jaroslav nám povedal aj o Kaizen a o nikdy nekončiacom zlepšovaní a experimentoch. Ďakujeme!

ŠTVRTÁ KONFERENCIA Z NAŠEJ DIELNE – DIGITAL SUCCESS STORIES

Jeden z feedbackov od našich spíkrov

„Ahoj Jaro,

ďakujem ešte raz za pozvanie a organizáciu včerajšieho podujatia, myslím, že kvalita ide stále hore o…

Tešíme sa už na budúcu spoluprácu :)“

Aj my sa tešíme! :))

Organizačný tím

O nás

Pár slov na záver

Ak chcete vidieť naše fotky, fotky spíkrov a celej konfery, tu je link.

Tagujte pod #DMC, lajkujte náš Facebook, Insta. Zúčastňujte sa našich eventov a v prípade, že by ste chceli s nami spolupracovať, neváhajte nás kontaktovať.

Prezentácie spíkrov na linku nájdete tu: you are welcome!

Ak sme ešte niekomu nepoďakovali za akúkoľvek pomoc pri organizácii, ďakujeme teraz! Naozaj sme sa všetci veľmi snažili a veríme, že sa vám konfera páčila. Dajte nám feedbacky a vidíme sa na ďalšej už v apríli! Ďakujeme a prajeme krásne sviatky.