V novembri sme spolu s Google Partners odštartovali náš nový projekt Digitálni anjeli. Hlavnou myšlienkou je pomáhať neziskovým organizáciám využívať potenciál onlinového prostredia naplno. Na začiatok sme spolu s Googlom zorganizovali dva workshopy.

google-partners

Prvý z nich bol zameraný pre študentov, ktorí chcú pomáhať neziskovkám a sami naberať nové zručnosti a prax pod vedením mentora – marketéra. Študenti tak na pár hodín zavítali do priestorov Google Slovensko a načerpali najčerstvejšie informácie z online prostredia. Michal Kráľovič im porozprával ako sa zmenil dnešný spotrebiteľ a tiež detailne rozobral model SEE, THINK, DO, CARE. Celý program bol ozvláštnený aj rôznymi case studies: Peťo Šímek sa venoval téme Google Ads a zároveň aj zmenám pravidiel pri využívaní Google Ad Grants, Zuzka Suchová rozprávala o newsletteri a emailingu a na záver nám z agentúry PS Digitál prišli porozprávať, ako nechali zmiznúť známeho youtubera zo sveta, aby upozornili mladých ľudí na nebezpečenstvo práce v zahraničí. Počas dňa nechýbal ani Kahoot, občerstvenie, kávička či príjemná atmosféra, a to nie len vďaka kreatívnym priestorom spoločnosti Google.

see-think-do-care

Posledný novembrový týždeň sme sa opäť venovali priamo neziskovým organizáciám. Neziskovky dostali základné know how ako vylepšiť pôsobenie v rámci online vo svoj prospech. Okrem klasických prednášok dostali neziskovky v závere programu priestor na osobné konzultácie s odborníkmi z praxe. Venovali sa im Marek Šulík, Andrej Salner, Michal Kráľovič či Peter Šímek. Veľa z nich odchádzalo spokojných a v očakávaní, že stále existuje množstvo ciest, ktorým fungovanie svojej organizácie môžu vylepšiť.

Zaujíma vás, ako celý projekt funguje?

Dá sa povedať, že projekt je mostom medzi svetom tých, ktorí to potrebujú a tých ktorí to vedia – neziskovky, marketéri a študenti. Neziskové organizácie sa zaregistrujú na webe projektu a uvedú v čom potrebujú pomôcť. Následne sa im priradí odborník v danej oblasti, ktorý im bude pomáhať. Do spolupráce sa budú zapájať aj študenti, ktorých úlohou bude vypomáhať odborníkom a zároveň sa rozvíjať v rôznych témach online marketingu. Ako tento mesiac aj naďalej plánujeme organizovať bezplatné workshopy po celom Slovensku na tému online marketing pre neziskovky.

digitalni-anjeli

Páči sa ti náš projekt a aj ty sa chceš stať digitálnym anjelom? Registruj sa na stránke www.digitalnianjeli.sk ako dobrovoľník a my ti nájdeme neziskovku ako šitú na mieru.

– Michaela Stareková